Adminer - Export databázeK dispozici je stránka o aplikaci Adminer, na které naleznete popis, návody, screenshoty, demo ukázku a diskuze.

Aplikace Adminer slouží k exportu, importu a editaci databáze. Pokud využíváte hostingové služby Webhosting C4, najdete ji nainstalovanou na adrese http://mysql.nazev-vasi-domeny.cz/ (v rozcestníku stačí kliknout na logo aplikace Adminer). Tento návod vám pomůže s exportem databáze do souboru. Vytvoříte si tím vlastní zálohu databáze, pro případ obnovení dat nebo přesunu databáze na jiný server. Při exportu a importu (obnova dat z vyexportovaného souboru) si dávejte pozor na porovnávání databáze (porovnávání databáze se nastavuje v administračním systému při vytváření databáze), obě databáze (exportovaná databáze i databáze, do které se importuje) musí mít stejné.

Přihlášení

Přejděte na stránku s přihlašovacím formulářem do aplikace Adminer. Kolonky "Systém" a "Server" ponechte beze změn. Do polí "Uživatel" a "Databáze" napište název databáze, ke které se chcete přihlásit. Do pole "Heslo" uveďte příslušné heslo. Klikněte na "Přihlásit se". V našem ukázkovém případě budeme exportovat databázi vanila-demo2, která má nastaveno porovnání utf8_czech_ci (porovnání musí být shodné i v cílové databázi, kam případně budeme vyexportovaný soubor importovat) a nachází se na doméně demo2.cz. Přihlašovací formulář k databázi tedy bude v našem případě na adrese http://mysql.demo2.cz (v rozcestníku stačí kliknout na logo aplikace Adminer).

Přihlašovací formulář
Větší obrázek
Přihlašovací formulář

Zobrazí se úvod administračního rozhraní.

Prostředí pro práci s databází
Větší obrázek
Prostředí pro práci s databází

Export databáze

V horním navigačním menu klikněte na odkaz "Export".

Přechod na export databáze
Větší obrázek
Přechod na export databáze

Načte se formulář pro export databáze.

Prostředí exportu
Větší obrázek
Prostředí exportu

Zde si upřesníme požadovaný výstup exportu. V našem případě chceme "Výstup" uložit (u databází nad 5MB, doporučujeme zvolit jako výstupní formát gzip), jako "Formát" použijeme SQL. Výběr interakcí u "Databáze" necháme prázdný, zaškrtneme kolonku "Procedury a funkce" (pokud již není zaškrtnutá), u "Tabulky" ponecháme výběr DROP+CREATE, "Data" ponecháme na INSERT. Překontrolujte si, zda máte pro export označené (zaškrtnuté) všechny požadované tabulky. Pokud je vše v pořádku, klikněte na "Export".

Export databáze
Větší obrázek
Export databáze

Internetový prohlížeč vám vygeneruje soubor se zálohou databáze, který si uložte na svůj počítač.

Uložit soubor
Větší obrázek
Uložit soubor

Jak jsme již zmínili, v případě objemnějších databází doporučujeme zvolit jako výstupní formát gzip. Výhodou zkomprimovaného souboru je menší velikost přenášených dat a hlavně kontrola, zda při přenosu souboru nedošlo k chybě (např. by mohlo dojít k přerušení internetového připojení a přenesla by se jen půlka souboru). Uložený soubor po stáhnutí vyzkoušejte rozbalit (např. pomocí programu Total Commander) a pokud vše proběhne bez chyb, máte ověřeno, že záloha je kompletní a není poškozená.

Import databáze

Pro import zálohy do databáze se podívejte na návod Adminer - Import databáze.

Související odkazy

Aktualizace

Z bezpečnostních důvodů doporučujeme pravidelně provádět aktualizaci aplikace. Pokud využíváte C4 Hosting a instalaci aplikace na adrese https://mysql.nazev-vasi-domeny.cz, aktualizaci provádíme my. Na našich serverech vždy udržujeme nejnovější stabilní verzi aplikace (přehled verzí).

Diskuzní fórum pro aplikaci Adminer

Nové diskuzní téma můžete založit v sekci PHP, MySQL.

Témata Reakce Poslední příspěvek
PrestaShop 1.6 - Centové rozdiely DPH vo faktúre 3 16.12.2021 20:40

Kompletní výpis diskuzních témat pro aplikaci Adminer

Změny a kontroly

K dispozici je kompletní přehled všech změn a kontrol v tomto návodu.


Adminer - Export databáze
Aplikace: Adminer
Ověřeno pro: Adminer 3.7.1
Publikace: 10.7.2013
Kontrola: 12.12.2013
Přehled změn a kontrol
Diskuzní fórum
  • Webové aplikace
  • Tvorba web stránek
  • PHP, MySQL

forum.c4.cz