Adminer - Import databázeK dispozici je stránka o aplikaci Adminer, na které naleznete popis, návody, screenshoty, demo ukázku a diskuze.

Adminer je aplikace pro práci s databází. Využíváte-li hostingové služby Webhosting C4, již nainstalovanou aplikaci naleznete na adrese http://mysql.nazev-vasi-domeny.cz/ (v rozcestníku stačí kliknout na logo aplikace Adminer). Tento návod vám ukáže, jak naimportovat zálohu databáze do nové databáze. Způsob, jak vytvořit zálohu databáze, je popsán v návodu Adminer - Export databáze. Vždy si dávejte pozor, aby zdrojová a cílová databáze měla stejné porovnávání (porovnávání databáze se nastavuje v administračním systému při vytváření databáze).

Příprava před importem

Vytvoření databáze

Nemáte-li zatím databázi pro import vytvořenou, přihlaste se do administračního systému a v sekci "MySQL databáze" vyplňte formulář pro vytvoření nové databáze - nastavte porovnávání (musí být stejné, jako u zdrojové databáze) a pojmenujte databázi, doplňte heslo a klikněte na "Vytvořit". V našem ukázkovém případě použijeme porovnávání utf8_czech_ci a název databáze bude import-demo2.

Jiné porovnávání

Pokud jste při vytváření databáze v rozbalovacím menu "Porovnávání" nenašli potřebné porovnávání, ponechte vybranou hodnotu Vyberte. Tím se přednastaví defaultní švédské porovnávání, jelikož firma MySQL AB, která vytvořila MySQL, pochází ze Švédska. Před importem databáze samozřejmě porovnávání upravíme.

Přihlášení

Přejděte na stránku s přihlašovacím formulářem do aplikace Adminer. Kolonky "Systém" a "Server" ponechte beze změn. Do polí "Uživatel" a "Databáze" napište název databáze, ke které se chcete přihlásit. Do pole "Heslo" uveďte příslušné heslo. Klikněte na "Přihlásit se". V našem ukázkovém případě budeme importovat databázi import-demo2, která má nastaveno porovnání utf8_czech_ci (porovnání musí být shodné i ve zdrojové databázi, odkud budeme vyexportovaný soubor importovat) a nachází se na doméně demo2.cz. Přihlašovací formulář k databázi tedy bude v našem případě na adrese http://mysql.demo2.cz/ (v rozcestníku stačí kliknout na logo aplikace Adminer).

Přihlašovací formulář
Větší obrázek
Přihlašovací formulář

Zobrazí se úvod administračního rozhraní.

Prostředí pro práci s databází
Větší obrázek
Prostředí pro práci s databází

Změna porovnávání

Tento krok proveďte pouze v případě, že jste při vytváření databáze nenalezli potřebné porovnávání. Změnu provedete následovně. V horním navigačním menu klikněte na "Pozměnit databázi".

Pozměnit databázi
Větší obrázek
Pozměnit databázi

V rozbalovacím menu vyberte požadované porovnávání. Změnu potvrďte tlačítkem "Uložit".

Změna porovnávání
Větší obrázek
Změna porovnávání

Import databáze

Pro zahájení importu zvolte v nabídkovém menu "SQL příkaz".

Přechod na SQL příkaz
Větší obrázek
Přechod na SQL příkaz

Vstoupíte do nabídky SQL příkazu.

SQL příkaz
Větší obrázek
SQL příkaz

Klikněte na "Procházet", tím vyberete soubor k importu z vašeho lokálního úložiště.

Nahrání souboru
Větší obrázek
Nahrání souboru

Následně potvrďte příkaz kliknutím na "Provést".

Provést nahrání souboru
Větší obrázek
Provést nahrání souboru

Nyní se provede import databáze a zobrazí se potvrzení. V levé části stránky pod názvem databáze se objeví seznam naimportovaných tabulek ze zálohy.

Import dokončen
Větší obrázek
Import dokončen

Tímto krokem je import kompletní. Projděte si tabulky a jejich obsah. Zkontrolujte, zda při importu nedošlo ke změně znaků u slov s diakritikou.

Související odkazy

Aktualizace

Z bezpečnostních důvodů doporučujeme pravidelně provádět aktualizaci aplikace. Pokud využíváte C4 Hosting a instalaci aplikace na adrese https://mysql.nazev-vasi-domeny.cz, aktualizaci provádíme my. Na našich serverech vždy udržujeme nejnovější stabilní verzi aplikace (přehled verzí).

Diskuzní fórum pro aplikaci Adminer

Nové diskuzní téma můžete založit v sekci PHP, MySQL.

Témata Reakce Poslední příspěvek
PrestaShop 1.6 - Centové rozdiely DPH vo faktúre 3 16.12.2021 20:40

Kompletní výpis diskuzních témat pro aplikaci Adminer

Změny a kontroly

K dispozici je kompletní přehled všech změn a kontrol v tomto návodu.


Adminer - Import databáze
Aplikace: Adminer
Ověřeno pro: Adminer 3.7.1
Publikace: 10.7.2013
Kontrola: 12.12.2013
Přehled změn a kontrol
Diskuzní fórum
  • Webové aplikace
  • Tvorba web stránek
  • PHP, MySQL

forum.c4.cz