FrontPage - Publikování


Návody pro C4


Aplikace Frontpage je profesionální HTML editor webových stránek, podporující zobrazeni "WYSIWYG" a kompletní správu webu včetně publikování. FrontPage je distribuován v některých verzích kancelářského balíku Microsoft Office, případně jako samostatný doplněk.

Založení stránek

Spusťte aplikaci FrontPage a v menu "Soubor" - "Nový" založte alespoň "Jednostránkový web..". Upravte své stránky a před kopírováním na web je v menu "Soubor" - "Uložit" uložte. Předem upozorňujeme, že ve výchozím stavu aplikace FrontPage otevře prázdnou stránku, kterou není možné následujícím způsobem publikovat.

Výběr šablony webu
Větší obrázek
Výběr šablony webu

Publikování vytvořeného obsahu

Publikování stránek na web

Pro zkopírování vašich stránek na web zvolte v menu "Soubor" - "Publikovat web...".

Publikování webu
Větší obrázek
Publikování webu

Zobrazí se nabídka "Vlastnosti vzdáleného webového serveru" s výběrem možností připojení. Zvolte možnost FTP, v poli "Zadejte vzdálený webový server" vyplňte FTP adresu vašeho webu (v našem případě ftp://www.demo1.cz), "Adresář FTP:" ponechte prázdný, zvolte "Použít pasivní FTP" a stiskněte tlačítko "OK".

Volba připojení k serveru
Větší obrázek
Volba připojení k serveru

Autorizace

Pokud připojení k webovému serveru proběhlo úspěšně, budete vyzváni k zadání přihlašovacího jména a hesla. Do kolonky "Jméno" vyplňte název vašeho webu, který jste si založili v administračním prostředí (v našem případě www.demo1.cz) a vyplňte heslo. Po stisknutí tlačítka "OK" vám FrontPage otevře dva panely určené k synchronizaci souborů uložených ve vašem PC a na vzdáleném webhostingovém serveru. Pokud provádíte tuto činnost poprvé, bude pravděpodobně pravý panel prázdný.

Autorizace uživatele
Autorizace uživatele

Synchronizace

V levém panelu označte soubory, které chcete zkopírovat na vzdálený web. Synchronizaci je možné provést několika způsoby:

Synchronizace webu
Větší obrázek
Synchronizace webu

Tímto způsobem je možné soubory z webu i stáhnout do PC, pokud např. nemáte uložené lokálně jejich kopie.

Diskuzní fórum pro článek FrontPage - Publikování

Nové diskuzní téma můžete založit v sekci FTP klienti.

Změny a kontroly

K dispozici je kompletní přehled všech změn a kontrol v tomto návodu.


Diskuzní fórum
  • Webové aplikace
  • Tvorba web stránek
  • PHP, MySQL

forum.c4.cz