Krusader - FTP klient
Návody pro C4
Krusader je souborový manažer pro linux, velmi podobný Total Commanderu nebo Midnight Commanderu. Umí pracovat s různými archivy, síťovými souborovými systémy a je šířen pod licencí GNU GPL.
Instalace
Pokud vaše linuxová distribuce neobsahuje tento souborový manažer předinstalovaný, lze jej do systému doinstalovat několika způsoby. Více informací najdete na oficiálních stránkách http://www.krusader.org/ v sekci Downloads.
Nastavení
Spuštění
Spusťte aplikaci Krusader z nabídky aplikací. Zobrazí se "Uvítání", které zavřete tlačítkem "OK".

Konfigurace nástrojů
Při prvním spuštění se aplikace pokusí nalézt a zkonfigurovat různé nástroje, které by mohla využít pro svou práci. Pro pokračování stiskněte tlačítko "OK".
Konfigurace archivátorů
Následuje výpis nalezených archivačních programů. Budete-li pro svou práci potřebovat jiné archivační prostředky, je možné je po konfiguraci aplikace Krusader nainstalovat a nastavení Krusaderu aktualizovat. Pokračujte stistknutím tlačítka "OK".
Nastavení Krusaderu
Nyní vám aplikace Krusader nabízí možnost změnit předvolené hodnoty a přenastavit chování aplikace. Doporučujeme ponechat vše beze změny a pokračovat stiknutím tlačítka "OK".
Kopírování souborů
Výchozí uspořádání panelů
Po nastavení aplikace se zobrazí dva panely (s výpisem souborů a adresářů), mezi kterými můžete přepínat pomocí klávesy TAB.
Připojení k FTP serveru
V menu "Nástroje" zvolte "Nové síťové spojení.." a vyplňte následující připojovací údaje:
- Protokol - vyberte ftp://
- Hostitel - zadejte název webu (v naše případě minibb.demo1.cz)
- Port - ponechte číslo 21
- Uživatelské jméno - zadejte název webu (v našem případě minibb.demo1.cz)
- Heslo - vyplňte heslo pro přístup k FTP serveru
Úspěšné připojení
Pokud se aplikace Krusader připojí ke vzdálenému FTP serveru, vypíše do aktivního panelu seznam souborů na serveru a pojmenuje tento panel podle vzdáleného serveru. Pokud jste se k webu ještě nepřipojovali, bude seznam souborů pravděpodobně prázdný.
Označení souborů
Přepněte se do druhého panelu, zvolte adresář, ve kterém máte soubory připravené ke zkopírování na web, a klávesou insert je všechny označte. Doporučujeme zkontrolovat, zda jsou označeny všechny soubory. Při neoznačení některého z nich nebudou všechny soubory zkopírovány na vzdálený server a aplikace, kterou kopírujete, nebude fungovat správně.
Kopírování souborů
Pro zkopírování označených souborů na web použijte v menu "Soubor" položku "Kopírovat". Doporučujeme však použít přednastavenou (tzv. horkou) klávesu F5. Zobrazí se dialogové okno se zadáním přístupových údajů pro vzdálený server. Ponechte přednastavené hodnoty a pokračujte stisknutím tlačítka "OK".
Zadání hesla
Pokud systém naváže spojení se vzdáleným úložištěm pro přenos souborů, budete pravděpodobně vyzváni k opětovnému zadání hesla. Zadejte znovu heslo pro FTP přístup k serveru a stiskněte tlačítko "OK".
Přenesení souborů
V případě, že kopírování souborů skončí v průběhu přenosu s chybovým hlášením (např. odpojení kvůli pomalé rychlosti do internetu), zkopírujte chybně přenesené soubory znovu. V opačném případě jen zběžně zkontrolujte, zda jsou přenesené soubory totožné.
Diskuzní fórum pro článek Krusader - FTP klient
Nové diskuzní téma můžete založit v sekci FTP klienti.
Změny a kontroly
K dispozici je kompletní přehled všech změn a kontrol v tomto návodu.
Krusader - FTP klient
Publikace: | 12.5.2009 |
Přehled změn a kontrol |
Diskuzní fórum
- Webové aplikace
- Tvorba web stránek
- PHP, MySQL