PhpAlbum - Instalace a češtinaTento návod není již nadále aktualizován. Odkazy v textu nemusí být funkční. Návod bude po čase úplně odstraněn.

K dispozici je stránka o aplikaci PhpAlbum, na které naleznete popis, návody, screenshoty, demo ukázku, graf popularity, statistiky a diskuze.

Instalace phpAlbum

Aplikace se dá nainstalovat dvěma způsoby. Buď si stáhnete instalační balíček, který nahrajete na server a po menší úpravě aplikaci zprovozníte, nebo můžete využit instalace pomocí internetových stránek aplikace, která všechny kroky provede za vás. V tomto návodu vám ukážeme, jak provést jednodušší instalaci pomocí webového rozhraní.

Spuštění instalace

V internetovém prohlížeči si otevřete oficiální stránky aplikace phpAlbum http://www.phpalbum.net/ a přejděte do sekce "Download". Zobrazí se výběr instalace, a tak stiskněte tlačítko "Installer".

Výběr instalace
Větší obrázek
Výběr instalace

Připojení k webu

Instalátor vyžaduje FTP přihlašovací údaje pro připojení k vašemu webu. Ty naleznete v administračním systému v sekci "Weby". Formulář vyplňte následovně:

Potvrďte nastavení tlačítkem "Next step".

FTP připojení
Větší obrázek
FTP připojení

Adresář s instalací

Do pole "Install directory" zadejte jméno adresáře, do kterého chcete na serveru aplikaci nainstalovat, např. /phpalbum/. V našem ukázkovém případě provádíme instalaci přímo do kořenového adresáře webu, a proto bude pole prázdné. Pokračujte stisknutím "Next step".

Adresář s instalací
Větší obrázek
Adresář s instalací

Ukázkové fotografie

Chcete-li nainstalovat i ukázkové fotografie, ponechte zaškrtnuté "Install 4 test pictures". V opačném případě volbu zrušte. Nyní spusťte instalaci tlačítkem "INSTALL phpAlbum !".

Ukázkové fotografie
Větší obrázek
Ukázkové fotografie

Kopírování souborů

Aplikace se nainstaluje na server. Pokud proběhne vše bez problémů, na konci výpisu na stránce uvidíte text "Installation successfully done!".

Proces instalace
Větší obrázek
Proces instalace

Změna přihlašovacích údajů

Instalace je dokončená. Ještě je potřeba změnit přístupové uživatelské jméno a heslo, které instalátor přednastavil na "admin". V internetovém prohlížeči otevřete úvodní stránku právě nainstalované aplikace phpAlbum (v našem ukázkovém případě se nachází na adrese http://phpalbum.demo2.cz/) a klikněte na "Login".

Úvodní stránka
Větší obrázek
Úvodní stránka

Načte se stránka, na které do pole "Name" a "Password" zadejte admin a stiskněte tlačítko "Login".

Přihlášení
Větší obrázek
Přihlášení

Došlo k přihlášení. Přejděte do administrace kliknutím na odkaz "Setup".

Vstup do administrace
Větší obrázek
Vstup do administrace

Zobrazí se úvodní stránka administrace, kde si rovnou změňte přihlašovací údaje. Do pole "Username" zadejte nové přihlašovací jméno a do kolonky "Password" a "Retype Password" vyplňte nové heslo. Změnu potvrďte stisknutím "Save configuration".

Změna přihlašovacích údajů
Větší obrázek
Změna přihlašovacích údajů

Instalace phpAlbum dokončena

Nyní můžete začít s aplikací phpAlbum pracovat. Nové obrázky se dají nahrát buď pomocí FTP klienta do složky photos_xxxx na serveru, nebo můžete použít sekci "Upload manager" v administračním rozhraní . Pokud si budete chtít prostředí aplikaci přeložit, stránku s překladem naleznete opět v administračním rozhraní v části "Translations".

Ukázka

Ukázku čerstvě nainstalované fotogalerie phpAlbum si můžete prohlédnou na adrese http://phpalbum.demo2.cz.

Související odkazy

Aktualizace

Z bezpečnostních důvodů doporučujeme pravidelně provádět aktualizaci aplikace.

Diskuzní fórum pro aplikaci PhpAlbum

Nové diskuzní téma můžete založit v sekci Fotogalerie.

Změny a kontroly

K dispozici je kompletní přehled všech změn a kontrol v tomto návodu.


PhpAlbum - Instalace a čeština
Aplikace: PhpAlbum
Ověřeno pro: PhpAlbum 0.4.1.16
Publikace: 24.8.2009
Kontrola: 27.10.2021
Přehled změn a kontrol
Diskuzní fórum
  • Webové aplikace
  • Tvorba web stránek
  • PHP, MySQL

forum.c4.cz