Průzkumník Windows - FTP klient


Návody pro C4


Průzkumník Windows je standardní manažer souborů pod operačním systémem Windows. Umožňuje rychlé a jednoduché prohlížení a manipulaci se soubory, v neposlední řadě také umožňuje přenos souborů přes FTP protokol.

Příprava

Instalace

Průzkumník Windows je standardně nainstalován v systémech Windows jako výchozí manažer souborů a jedná se o nedílnou součást systému, není proto nutné program instalovat.

Připojení k FTP prostoru

Připojení na FTP server

Spusťte program Průzkumník Windows, naleznete ho např. v nabídce "Start - Programy - Příslušenství - Průzkumník Windows". Do pole "Adresa" zadejte adresu FTP serveru (ta je stejná jako název webu s ftp:// na začátku), např. ftp://www.merkur.cz (pokud doména ještě nebyla zaregistrována resp. převedena, použijte název serveru, který je uveden v objednávce, např. ftp3.c4.cz), a stiskněte klávesu enter nebo klikněte na tlačítko "Přejít". Zobrazí se vám okno "Účet pro přihlášení", zadejte uživatelské jméno a heslo. Uživatelské jméno je stejné jako název webu, např. www.merkur.cz. Aktuální heslo k webu nalezenete v administračním systému nebo v objednávce (pokud jste si heslo od té doby nezměnili). Pro pozdější rychlý přístup můžete zaškrtnout kolonku "Uložit heslo", není to ale nezbytné pro správnou funkci. Kliknutím na tlačítko "Přihlásit se" se připojíte na FTP server.

Připojení na FTP server
Větší obrázek
Připojení na FTP server

Zobrazení obsahu FTP prostoru

Nyní se zobrazí soubory, které tvoří obsah webu. Pokud se k webu přihlašujete prvně, tak tam pochopitelně žádné soubory ještě nejsou.

Obsah složky na FTP serveru
Větší obrázek
Obsah složky na FTP serveru

Přenos souborů

Zvolte, které soubory chcete přenést a jednoduše je přetáhněte (z jiného okna Průzkumníka Windows) do složky na FTP serveru (nebo použijte klávesové zkratky CTRL+C a CTRL+V). Zahájí se přenos souborů, soubory se zkopírují na web.

Přenos souboru na FTP server
Větší obrázek
Přenos souboru na FTP server
Přenesený soubor ve složce na FTP serveru
Větší obrázek
Přenesený soubor ve složce na FTP serveru

Hotovo

Soubory jsou přenesené, změny se na webu projeví ihned. Nezapomeňte na web přenést soubor index.html resp. index.php, který definuje výchozí stránku vaší internetové prezentace (když uživatel zadá do prohlížeče adresu http://www.merkur.cz/, tak se mu zobrazí obsah souboru index.html resp. se mu zobrazí výsledek provedení PHP skriptu index.php).

Diskuzní fórum pro článek Průzkumník Windows - FTP klient

Nové diskuzní téma můžete založit v sekci FTP klienti.

Změny a kontroly

K dispozici je kompletní přehled všech změn a kontrol v tomto návodu.


Průzkumník Windows - FTP klient
Ověřeno pro: Průzkumník Windows - FTP klient Windows XP
Publikace: 26.7.2007
Přehled změn a kontrol
Diskuzní fórum
  • Webové aplikace
  • Tvorba web stránek
  • PHP, MySQL

forum.c4.cz