Ubercart - Instalace do Drupal 6 a češtinaTento návod není již nadále aktualizován. Odkazy v textu nemusí být funkční. Návod bude po čase úplně odstraněn. K dispozici je nová verze návodu na adrese https://navody.c4.cz/ubercart-instalace

K dispozici je stránka o aplikaci Ubercart pro Drupal 6, na které naleznete popis, návody, screenshoty, demo ukázku, reference, graf popularity, statistiky a diskuze.

Instalace Drupal 6

Ubercart slouží jako nástavba pro redakční systém Drupal 6, který musíte mít před instalací na svých stránkách zprovozněný.

Moduly

Pro správný chod aplikace již musíte mít nainstalováno několik rozšiřujících modulů pro Drupal 6. Modul Token aplikace Ubercat vyloženě požaduje, ostatní jsou doplňující a jedná se převážně o moduly pro práci s obrázky a soubory.

Stažení Modulů

Zde uvádíme výpis modulů s odkazy ke stažení, které naleznete i na stránkách projektu http://drupal.org/project/ubercart.

Potřebný modul:

Doporučené moduly:

Ostatní moduly:

V našem případě provedeme ukázkovou instalaci modulu Token. Ostatní moduly se instalují stejným způsobem.

Rozbalení modulu

Stažený balíček s modulem rozbalte (např. pomocí programu Total Commander) do nějakého adresáře ve vašem počítači (např. si vytvořte adresář potrebnemoduly). Je nutné zachovat strukturu adresářů - po rozbalení byste měli ve složce potrebnemoduly najít adresář token.

Zkopírování modulu na web

Přeneste pomocí FTP klienta celý obsah adresáře potrebnemoduly na server do složky modules, která se nachází v kořenu instalované aplikace Drupal 6.

Instalace modulu

Přejděte do administračního rozhraní aplikace Drupal 6 a v levém menu klikněte na "Administrace" - "Prvky webu" - "Moduly". Načte se stránka s výpisem modulů. V sekci "Ostatní" najděte všechny součásti modulu Token a zaškrtněte je. Jsou to Token, Token actions a TokenSTARTER. Změny potvrďte tlačítkem "Uložit nastavení".

Instalace modulu
Větší obrázek
Instalace modulu

Jestliže instalace proběhla bez chyb, na stránce se zobrazí "Nastavení bylo uloženo". Tím je instalace modulu hotová. Budete-li instalovat i ostatní moduly, vždy zaškrtněte všechny jeho součásti. Pouze u pár modulů je potřeba jen několik částí, které jsou uvedeny vždy v závorce ve výpisu doporučených modulů.

Příprava na instalaci Ubercart

Stažení aplikace

Nejprve si stáhněte aplikaci Ubercart z oficiálních stránek projektu http://drupal.org/project/ubercart. Poté si na stránce http://localize.drupal.org/ vygenerujte balíček s českým překladem (ke stažení je nutná registrace).

Rozbalení souborů

  1. Rozbalte (např. pomocí programu Total Commander) staženou aplikaci Ubercart do nějakého adresáře ve vašem počítači (např. si vytvořte adresář instalace). Je nutné zachovat strukturu adresářů - po rozbalení naleznete ve složce instalace adresář ubercart, v kterém byste měli najít mimo jiné podadresáře ca, contrib, docs, payment a shiping.
  2. Do jiného adresáře (např. si vytvořte adresář cestina) si rozbalte stažený balík s českou lokalizací. V adresáři cestina naleznete podadresáře ca, docs, payment, shipping atd. Nyní zkopírujte celý obsah adresáře cestina do složky instalace/ubercart. Nyní můžete adresář cestina smazat, již ho nebudete potřebovat.

Zkopírování souborů na web

Přeneste celý obsah adresáře instalace pomocí FTP klienta na server do složky modules, kterou naleznete v kořenu nainstalované aplikace Drupal 6.

Instalace Ubercart a češtiny

Přihlaste se do administračního rozhraní aplikace Drupal 6. V levém navigačním menu klikněte na "Administrace" - "Prvky webu" - "Moduly". Načte se stránka se seznamem modulů. Protože modul Ubercart obsahuje mnoho částí, pro jistotu nejdříve zapněte těchto pět základních v sekci "Ubercart Core": Cart, Conditional Actions, Order, Product a Store. Pokračujte stisknutím "Uložit nastavení".

Instalace jádra
Větší obrázek
Instalace jádra

Během instalace se importují jazykové překlady. Pokud vše proběhlo v pořádku, na stránce se zobrazí "Pro nově nainstalované moduly bylo načteno 5 souborů překladu.". Jádro internetového obchodu je nyní nainstalované.

Instalace dokončena

Nyní můžete zapnout i ostatní součásti modulu, které budete pro svůj internetový obchod potřebovat. U většiny je přeložený text s popisem. Do nastavení obchodu se dostanete přes levé navigační menu kliknutím na "Administrace" - "Store Administration".

Ukázka

Ukázku čerstvě nainstalovaného internetového obchodu Ubercart si můžete prohlédnout na adrese http://ubercart.demo1.cz/.

Související odkazy

Aktualizace

Z bezpečnostních důvodů doporučujeme pravidelně provádět aktualizaci aplikace.

Diskuzní fórum pro aplikaci Ubercart pro Drupal 6

Nové diskuzní téma můžete založit v sekci Ubercart.

Témata Reakce Poslední příspěvek
Ubercart - V administraci se nezobrazuje záložka "Obchod" 2 16.12.2013 14:37
Ubercart (D6) - Jak přidat IČO a DIČ do adresy v objednávce 4 11.02.2013 11:00
Ubercart - Jaký modul na slevy 1 17.05.2011 11:58
Ubercart - řazení produktů 2 14.04.2011 08:37
Ubercart - zobrazení produktů se slevou 2 07.02.2011 21:26
Ubercart - blok s nejprodávanějším zbožím 2 27.08.2010 14:42
Ubercart - výběr typu nového zákazníka, upoutávka zboží 3 29.03.2010 12:01
Ubercart na Webhostingu C4 2 23.08.2009 10:21
Ubercart - UberInstaller 1 27.07.2009 12:35
Ubercart - Podpora na Webhostingu C4 2 23.07.2009 15:41

Kompletní výpis diskuzních témat pro aplikaci Ubercart pro Drupal 6

Změny a kontroly

K dispozici je kompletní přehled všech změn a kontrol v tomto návodu.


Ubercart (D6) - Instalace a čeština
Aplikace: Ubercart pro Drupal 6
Podaplikace: Drupal 6
Ověřeno pro: Ubercart pro Drupal 6 2.13, Drupal 6.30
Publikace: 23.7.2009
Změna: 11.1.2010
Kontrola: 12.2.2014
Přehled změn a kontrol
Diskuzní fórum
  • Webové aplikace
  • Tvorba web stránek
  • PHP, MySQL

forum.c4.cz