Aktuality


Návody pro C4


3.4.2015 - Hromadná úprava návodů a instalačních balíčků

Pro lepší funkčnost opensource systémů jsme na všech serverech povolili některé direktivy v souboru .htaccess. Postupně byly předělány všechny návody a instalační balíčky aplikací, kterých se změna týká. Více na našem blogu v článku Povolení direktiv v souboru .htaccess.

27.2.2015 - Sjednocení minoritních verzí Joomla 3

Jelikož došlo ke změně politiky aktualizací redakčního systému Joomla, sjednotili jsme od verze Joomla 3.x všechny minoritní verze (3.0, 3.1, 3.2 atd.) pod jednu aplikaci Joomla 3. Původní statistiky minoritních verzí byly sečteny a došlo ke sloučení referenčích webů a diskuzních témat. U aplikace bude k dispozici návod na instalaci vždy pro poslední stabilní verzi Joomla 3.

11.12.2013 - Nová kategorie pro inzertní systémy

Návody jsme rozšířili o kategorii Inzertní systémy. Postupně budeme přidávat nejenom nové aplikace, ale i rozšíření pro nejpoužívanější redakční systémy a diskuzní fóra.

14.12.2012 - Souhrnné statistiky verzí aplikací

U některých aplikací sledujeme statistiky pro odlišné verze (např. Joomla 1.5, 1.6, 1.7, 2.5, ..). Nově se ve statistikách u aplikací zobrazují souhrnné hodnoty (součty přes jednotlivé verze). Souhrnné hodnoty je možno rozkliknout a zjistit, jak populární jsou konkrétní verze.

30.6.2011 - Nová stránka reference aplikací

Pokud váháte s výběrem ideální aplikace pro tvorbu vašeho webu, můžete se inspirovat na nové stránce reference aplikací. Připravili jsme přehledný seznam referencí pro populární webové aplikace.

25.1.2011 - Statistiky aplikací pro kategorie

Rozšířili jsme stránku statistiky aplikací o možnost výpisu pouze pro zvolenou kategorii.

Ukázka statistiky pouze pro kategorii:

Dále jsme na stránku každé kategorie pod seznam aplikací přidali tabulku s aktuální statistikou všech aplikací.

Ukázka statistiky na stránce kategorie:

Jednoduše se můžete podívat, jaké aplikace jsou v kategorii nejpoužívanější.

1.11.2010 - Spuštění uploaderu opensource systémů

Spustili jsme uploader opensource systémů, kterým lze nahrát na jakýkoli web soubory pro instalaci redakčních systémů, diskuzních fór, galerií a dalších aplikací. Nyní je k dispozici 5 nejpopulárnějších systémů, postupně budeme přidávat další. Instalace jsou obvykle doplněny o češtinu, úpravu souboru .htaccess a případně o bezpečnostní opravy. Více informací najdete na stránce http://navody.c4.cz/upload-aplikaci, případně vždy u příslušného návodu, např. http://navody.c4.cz/joomla-1-5-instalace. Diskutovat o tomto novém vylepšení můžete v sekci FTP Uploader.

18.10.2010 - Rychlejší generování statistik aplikací

Statistiky aplikací pro nový den byly standardně k dispozici kolem deváté hodiny ráno. Od dnešního dne budou k dispozici kolem jedné hodiny ranní.

12.7.2010 - Zpřehlednění diskuzního fóra

Vzhledem k velkému počtu příspěvků v sekci "Webové aplikace" na diskuzním fóru http://forum.c4.cz jsme pro lepší orientaci upravili strukturu kategorií. Nyní má každá kategorie návodů vlastní sekci (např. Redakční systémy, Elektronické obchody atd.). Pro nejoblíbenější aplikace byly vytvořeny také samostatné podsekce, čímž bylo dosaženo rychlejšího a přehlednějšího procházení a hledání na diskuzním fóru.

16.6.2010 - Tip na dostupnou literaturu

Na stránce o aplikaci přibyla tabulka s odkazem na dostupnou literaturu (ukázka: http://navody.c4.cz/joomla-1-5).

24.4.2010 - Nová verze Návodů pro C4

V souvislosti se stále rostoucí popularitou Návodů pro C4 jsme se rozhodli tuto službu našim zákazníkům zkvalitnit a obohatit o nové inovativní funkce. Zcela zásadní změnou prošel vzhled stránek, který doufáme bude pro uživatele přehlednější. Došlo k rozdělení kategorií webu podle jednotlivých aplikací (byly vytvořeny stránky o aplikacích se seznamem dostupných návodů) a přibyla nová vylepšení, jako například:

Ukázka staré verze stránek Ukázka nové verze stránek
Ve staré verzi stránka neexistovala
Ve staré verzi stránka neexistovala
Ve staré verzi stránka neexistovala

I nadále budou Návody pro C4 zdokonalovány. Máte-li nápad, jak web vylepšit, napište nám ho prosím do diskuzního fóra na adrese http://forum.c4.cz/.


Diskuzní fórum
  • Webové aplikace
  • Tvorba web stránek
  • PHP, MySQL

forum.c4.cz