PhpMyAdmin - Import databázeK dispozici je stránka o aplikaci PhpMyAdmin, na které naleznete: popis aplikace, screenshoty stránek, návody pro aplikaci, demo stránky, graf popularity, statistiky aplikace, diskuze k aplikaci. - Zobrazit stránku aplikace

PhpMyAdmin je aplikace pro práci s databází. Využíváte-li hostingové služby Webhosting C4, již nainstalovanou aplikaci naleznete na adrese http://mysql.nazev-vasi-domeny.cz (v rozcestníku stačí kliknout na logo aplikace phpMyAdmin). Tento návod vám ukáže, jak naimportovat zálohu databáze do nové databáze. Způsob, jak vytvořit zálohu databáze, je popsán v návodu phpMyAdmin - Export databáze. Vždy si dávejte pozor, aby zdrojová a cílová databáze měla stejné porovnávání (porovnávání databáze se nastavuje v administračním systému při vytváření databáze).

Příprava před importem

Vytvoření databáze

Nemáte-li zatím databázi pro import vytvořenou, přihlaste se do administračního systému a v sekci "MySQL databáze" vyplňte formulář pro vytvoření nové databáze - nastavte porovnávání (musí být stejné, jako u zdrojové databáze) a pojmenujte databázi, doplňte heslo a klikněte na "Vytvořit". V našem ukázkovém případě použijeme porovnávání utf8_czech_ci a název databáze bude import-demo2.

Jiné porovnávání

Pokud jste při vytváření databáze v rozbalovacím menu "Porovnávání" nenašli potřebné porovnávání, ponechte vybranou hodnotu Vyberte. Tím se přednastaví defaultní švédské porovnávání, jelikož firma MySQL AB, která vytvořila MySQL, pochází ze Švédska. Před importem databáze samozřejmě porovnávání upravíme.

Přihlášení

Do adresního řádku internetového prohlížeče zadejte adresu stránky s přihlašovacím formulářem do aplikace phpMyAdmin (v našem ukázkovém případě http://mysql.demo2.cz). Do položky "jméno" zadejte název nové databáze (v našem případě import-demo2), vyplňte heslo k databázi a stiskněte "Proveď".

Přihlašovací formulář
Větší obrázek
Přihlašovací formulář

Načte se úvodní stránka administrace. V levé části stiskněte odkaz s názvem vaší databáze.

Výběr databáze
Větší obrázek
Výběr databáze

Zobrazí se prostředí pro práci s databází.

Prostředí pro práci s databází
Větší obrázek
Prostředí pro práci s databází

Změna porovnávání

Tento krok proveďte pouze v případě, že jste při vytváření databáze nenalezli potřebné porovnávání. Změnu provedete následovně. V horním navigačním menu klikněte na "Úpravy".

Sekce "Úpravy"
Větší obrázek
Sekce "Úpravy"

Načte se stránka, na které v části "Porovnávání" vyberte z rozbalovacího menu požadované porovnávání. Změnu potvrďte tlačítkem "Proveď".

Změna porovnávání
Větší obrázek
Změna porovnávání

Import databáze

Pro import databáze klikněte v horním menu na "Import".

Přechod na import databáze
Větší obrázek
Přechod na import databáze

Na stránce vidíte formulář pro import databáze. V části "Soubor pro importování" stiskněte tlačítko "Procházet" a vyberte soubor se zálohou (klidně může být i zazipovaný). Pokud byl importovaný soubor vytvořen podle našeho návodu na export databáze, tak v rozbalovacím menu "Znaková sada souboru" ponechte utf8. Pokud byl importovaný soubor vytvořen jiným postupem, tak v rozbalovacím menu "Znaková sada souboru" případně vyberte jinou znakovou sadu. Ostatní hodnoty neměňte a pokračujte kliknutím na "Proveď".

Import databáze
Větší obrázek
Import databáze

Nyní se provede import databáze a zobrazí se potvrzení. V levé části stránky pod názvem databáze se objeví seznam naimportovaných tabulek ze zálohy.

Import dokončen
Větší obrázek
Import dokončen

Tímto krokem je import kompletní. Projděte si tabulky a jejich obsah. Zkontrolujte, zda při importu nedošlo ke změně znaků u slov s diakritikou.

Chyba CREATE DATABASE

Pokud se vám při importu zobrazí chyba související s řádkem "CREATE DATABASE ...", tak si ve vašem oblíbeném textovém editoru (např. PSPad) otevřete soubor se zálohou databáze a smažte celý řádek začínající tímto textem. Pozor, úpravu musíte provést v souboru s koncovkou sql, takže pokud máte zálohu databáze vyexportovanou v zazipovaném, zagzipovaném nebo zabzipovaném formátu, tak nejdříve proveďte rozbalení souboru (např. pomocí aplikace Total Commander). Následně znovu zopakujte postup z předchozího odstavce "Import databáze".

Související odkazy

Aktualizace

Z bezpečnostních důvodů doporučujeme pravidelně provádět aktualizaci aplikace. Pokud využíváte C4 Hosting a instalaci aplikace na adrese http://mysql.nazev-vasi-domeny.cz, aktualizaci provádíme my. Na našich serverech vždy udržujeme nejnovější stabilní verzi aplikace (přehled verzí).

Diskuzní fórum pro aplikaci PhpMyAdmin

Nové diskuzní téma můžete založit v sekci PHP, MySQL.

Témata Reakce Poslední příspěvek
PhpMyAdmin - Chyba 500 při odeslání SQL dotazu 1 31.05.2016 13:13
PhpMyAdmin - nejde se přihlásit 7 12.03.2014 12:14
Jak na přesun databáze na C4 Hosting? 9 02.10.2013 18:05
phpMyAdmin vložení cizího klíče 1 21.03.2011 11:10
PhpMyAdmin - úprava tabulek 4 06.09.2010 08:57
Import databáze z TXT souboru 1 06.08.2010 11:32

Změny a kontroly

K dispozici je kompletní přehled všech změn a kontrol v tomto návodu.


PhpMyAdmin - Import databáze
Aplikace: PhpMyAdmin
Ověřeno pro: PhpMyAdmin 3.4.9
Publikace: 26.6.2009
Změna: 14.6.2011
Kontrola: 22.1.2012
Přehled změn a kontrol
Diskuzní fórum
  • Webové aplikace
  • Tvorba web stránek
  • PHP, MySQL

forum.c4.cz