Ubercart - Instalace do Drupal 7 a češtinaK dispozici je stránka o aplikaci Ubercart pro Drupal 7, na které naleznete popis, návody, screenshoty, demo ukázku, reference, graf popularity, statistiky a diskuze.

Instalace Drupal 7

Ubercart 3 slouží jako rozšíření pro redakční systém Drupal 7, který musíte mít před instalací na svých stránkách zprovozněný.

Moduly

Pro správný chod aplikace již musíte mít nainstalováno několik modulů pro Drupal 7. Moduly "Rules", "Views", "Ctools", "Entity API" a "Entity tokens" aplikace Ubercat vyloženě požaduje, ostatní jsou doplňující a jedná se převážně o moduly pro obrázky a statistiky.

Stažení Modulů

Zde uvádíme výpis modulů s odkazy ke stažení, které naleznete i na stránkách projektu http://drupal.org/project/ubercart.

Potřebný modul:

Doporučené moduly:

Instalace modulu

Přejděte do administračního rozhraní aplikace Drupal 7 a v horním navigačním menu klikněte na "Moduly". Načte se stránka s výpisem všech modulů, na které pokračujte kliknutím na "+ Instalovat nové moduly".

Sekce s moduly
Větší obrázek
Sekce s moduly

V části "Nahrát modul nebo téma k instalaci" stiskněte tlačítko "Procházet" a vyberte dříve stažený balíček s modulem. Pak pokračujte kliknutím na "Instalovat".

Výběr a instalace modulu
Větší obrázek
Výběr a instalace modulu

Jestliže instalace proběhla bez chyb, na stránce se zobrazí hlášení "Installation was completed successfully". Nyní buď můžete pokračovat v instalaci dalšího modulu kliknutím na "Install another module", nebo pokud chcete modul rovnou zaktivovat, tak klikněte na "Enable newly added modules". Zobrazí se sekce s moduly, ve které daný modul najděte, zaškrtněte ve sloupečku "ZAPNUTO" a potvrďte nastavení tlačítkem "Uložit nastavení". Tímto způsobem proveďte instalaci a aktivaci i ostatních modulů. Aktivace některých modulů je možná až po instalace dalších modulů. Takže klidně můžete nejdříve všechny moduly nainstalovat a následně je zaktivovat. Některý z modulů může také vyžadovat úplně jiný modul, který v instalaci nemáte. V tom případě stačí modul vyhledat na stránce http://drupal.org/project/modules a nainstalovat.

Instalace aplikace Ubercart a češtiny

Stažení instalačního balíčku a češtiny

Nejprve si stáhněte aplikaci Ubercart pro verzi Drupal 7 z oficiálních stránek projektu http://drupal.org/project/ubercart (ubercart-7.x-x.x.tar.gz). Poté na stránce http://localize.drupal.org/ vyhledejte a stáhněte český překlad (ubercart-7.x-x.x.cs.po).

Instalace Ubercart

Instalace se provádí stejně jako instalace modulů. Takže opět stačí v administraci aplikace Drupal 7 přejít do sekce "Moduly" a kliknout na odkaz "Instalovat nové moduly". V části "Nahrajte modul nebo téma k instalaci" vyberte stažený instalační balíček aplikace Ubercart (ubercart-7.x-x.x.tar.gz) a klikněte na tlačítko "Instalovat".

Instalace Ubercart
Větší obrázek
Instalace Ubercart

Na stránce se zobrazí potvrzení, že balíček byl úspěšně nainstalován. Kliknutím na odkaz "Enable newly added modules" přejděte do sekce "Moduly" a v sekci "Ubercart - core" zaktivujte všechny moduly. Další moduly v sekcích "Ubercart - core (optional)", "Ubercart - extra", "Ubercart - fulfillment", "Ubercart - payment" zaktivujte podle potřeby.

Aktivace Ubercart modulů
Větší obrázek
Aktivace Ubercart modulů

Instalace češtiny do Ubercart

Protože prostředí aplikace je stále v angličtině, nyní nainstalujeme český lokalizační balíček. V administračním rozhraní aplikace Drupal přejděte do sekce "Nastavení" a v části "Regionální a jazyková nastavení" klikněte na "Překlad rozhraní".

Sekce překlad rozhraní
Větší obrázek
Sekce překlad rozhraní

Přepněte se na záložku "Import". V části "Soubor překladu" vyberte dříve stažený balíček s českým překladem (ubercart-7.x-x.x.cs.po) a volbu "Jazyk importovaného souboru" nastavte na Česky. Ostatní dvě volby ponechte bez změn a spusťte instalaci balíčku tlačítkem "Import".

Import jazykového balíčku
Větší obrázek
Import jazykového balíčku

Na stránce se zobrazí potvrzení o úspěšném importu překladu.

Překlad naimportován
Větší obrázek
Překlad naimportován

Instalace dokončena

Tím je instalace aplikace Ubercart a češtiny dokončena. Doplnit nebo upravit stávající překlady můžete jednoduše v sekci "Nastavení - Překlad rozhraní - Přeložit". Importovat balíčky s překlady modulů v sekci "Nastavení - Překlad rozhraní - Import". Do nastavení obchodu Ubercart se dostanete přes nabídku "Obchod" v navigačním menu administrace aplikace Drupal.

Administrace Ubercart
Větší obrázek
Administrace Ubercart

Ukázka

Ukázku čerstvě nainstalovaného internetového obchodu Ubercart si můžete prohlédnout na adrese http://ubercart.demo3.cz/.

Související odkazy

Aktualizace

Z bezpečnostních důvodů doporučujeme pravidelně provádět aktualizaci aplikace.

Diskuzní fórum pro aplikaci Ubercart pro Drupal 7

Nové diskuzní téma můžete založit v sekci Ubercart.

Témata Reakce Poslední příspěvek
Ubercart - V administraci se nezobrazuje záložka "Obchod" 2 16.12.2013 14:37

Kompletní výpis diskuzních témat pro aplikaci Ubercart pro Drupal 7

Změny a kontroly

K dispozici je kompletní přehled všech změn a kontrol v tomto návodu.


Ubercart (D7) - Instalace a čeština
Aplikace: Ubercart pro Drupal 7
Podaplikace: Drupal 7
Ověřeno pro: Ubercart pro Drupal 7 3.6, Drupal 7.27
Publikace: 27.8.2013
Kontrola: 26.1.2017
Přehled změn a kontrol
Diskuzní fórum
  • Webové aplikace
  • Tvorba web stránek
  • PHP, MySQL

forum.c4.cz